BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

KOLEKTİF
GONCA YILDIZ TOPAL
Gülçin Bilgin Gezer
Merve Esim Cinay
Öykü Karabıyık
VİAMARİS TURİZM
Gökçe Yüksel
Özlem & Serpil Sermetöz
Gözde Şekercioğlu
tailoress / One Size Fits All
Sena Sakarya
Tasarımcı
tailoress / One Size Fits All
https://www.instagram.com/tailoress_official/

İlhamını, zamansız ve bedensiz ifade şeklinden alan Tailoress, tasarımcısı Sena Sakarya tarafından İstanbul’da kurulmuş bir terzi oluşumudur.

Tüm modeller, gündüz ve gece fonksiyonlarına eşit uzaklıkta konumlandırılan, rafine seçimlerdir. Çağımızın en büyük problemi olan zamansızlığa çözüm arayan tasarımcı, kadınların gün içinde her yere uyum sağlayabilecekleri kıyafet tasarımlarını, kaliteli kumaş ve usta işi dikimle sunmayı amaçlamıştır. Koleksiyonun genel motivasyonu ise tanıdık geometrik formların bedensizliğe katkısıyla, kıyafetlerin elegant ve fonksiyonel duruşlarının kurgulanmış olmasıdır.

Sena Sakarya

Sena Sakarya 1991 yılında İstanbul’ da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’ nde tamamladı.  2014 yılında Weißensee Kunsthochschule Berlin’de Visual Communication bölümünde eğitimini sürdürdü.

Ailenin üç kuşaktır aktardığı zanaat tecrübesini, kendi sade/dinamik yorumuyla Tailoress çatısı altında birleştirdi.  Tasarladığı kıyafetleri  teyzelerinin dikimiyle sunan tasarımcı, kadın kominitisinin ilhamı ve güçlü desteğiyle kendisini ön plana çıkarmak istediğini ifade ediyor.