BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

KOLEKTİF
GONCA YILDIZ TOPAL
Gülçin Bilgin Gezer
Merve Esim Cinay
Öykü Karabıyık
VİAMARİS TURİZM
Gökçe Yüksel
Özlem & Serpil Sermetöz
Gözde Şekercioğlu
Renklerin Bohçası Atölye
Özlem & Serpil Sermetöz
Kurucu
Renklerin Bohçası Atölye
https://www.bundleofcolors.com/

2016 yılı Eylül ayından itibaren Renklerin Bohçası Atölye adı altında kendi marka BundleofColors ürünlerimizi  

www.instagram.com/renklerinbohcasi 

www.etsy.com/bundleofcolorsTR ve 

www.bundleofcolors.com/shop

üzerinden satışa sunmaktayız, www.bundleofcolors.com sitemizde faaliyetlerimize ilişkin detaylı bilgi yer almaktadır. 

Dönemsel olarak ürünlerimiz için farklı organizasyonlarda stant satış&pazarlama çalışmaları da yapmaktayız.

Ürünlerimizden en önemlisi geleneksel kartonlama kırkyama ve yorganlama ile gerçekleştirilen ürünlerdir. Söz konusu yöntem herhangi bir dikiş makinesi kullanılmadan tamamen el emeği ile yapılmakta olup ve ciddi bir ustalık ve el işçiliği gerektirmektedir. Bu konuda Türkiye’de faaliyet gösterip bizim çapımızda ticarileşme odaklı bir girişim bulunmamaktadır. Kırkyamada harcanan emek, gereken ustalık ve sabır, farklı yorumlar ortaya çıkarmak için gereken yaratıcılık, tasarım yeteneği ve hatta analitik düşünce nedeniyle, ürünler genelde paha biçilemez fiyatlama ile sunulmaktadır. Bu noktada asıl çabamız, insanların hayatlarına, evlerine, dostluklarına, ofislerine ürünlerimizle yerleşmek, bir nevi yamalanmak, sanatsal bir bakış yaratmak. Ulaşılabilir ama el emeği kırkyama/kumaş boyama/tablo/kanaviçe&goblen/makrome vb. elimizden gelen tüm yöntemlerle ürünler piyasaya sunarak ticari girişimimizi devam ettirmek ana amacımız. Uzun vadeli hedefimiz ise, bizim gibi anne-kızlarla büyüyen bir sosyal girişime dönüşmek, Türkiye’de kırkyama kollektifi/komünitesi oluşturmak. Kısacası, yolun başındayız ama yolumuz uzun, hayallerimiz büyük ve bu yolculukta keyifle ilerlemek temel derdimiz J
Özlem & Serpil Sermetöz

15 yıl süresince yürüttüğüm finansal sektör yöneticilik kariyerini takiben sosyal fayda odaklı olarak kültür&sanat sektöründe tasarım&pazarlama&satış alanında çalışma hayatına devam etmeyi hedefleyerek kendi üretimimiz (annem&ben) olan sanatsal ürünlerin satış/pazarlama faaliyetleri ile ilgilenmekteyim. 

Annem 1980’li yıllarda bulunduğumuz Amerika’da ilk kırkyama ile tanışarak, yıllar içerisinde farklı şekillerde önüne çıkan bu el sanatını tamamen kendi çabaları ile geliştirmiş, ustalığını/zanaatkârlığını ileri bir seviyeye taşımıştır.

Öncelikle kendi kullanımımız için daha sonra eş/dost için yaptığı ürünleri, 2014 yılından sonra ticari bir işe dönüştürmek fikri bende oluşmaya başladı. Kendi yeteneklerimi ortaya kattığım kumaş boyama ve annemden el alarak başladığım kırkyama ile birlikte, farklı el sanatları ile ticari bir mantıkla ürünler üretmeye başladık. 2016 yılı içerisinde ise, daha kurumsal olarak faaliyetlerimizi yürütmeye başladık.