BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

Önerilerimiz
Her Girişimcinin Bilmesi Gereken 18 Web Sitesi

Girişimci için zaman, motivasyon ve stres yönetimi oldukça önemli. Hayatı daha kolay hale getirmek için, mutlaka bilmeniz ve takip etmeniz gereken web siteleri ve servisleri listeledik :

 1. LinkedInLinkedIn’de var olmak bir mesele, diğer mesele ise burada aktif olmak. Her girişimci mutlaka LinkedIn üzerinde aktif olmalı ve daha çok bağlantı edinmeye çalışmalı. Bir gün her bağlantı işe yarayacaktır.
 2. KOSGEBKüçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek amacı ile kurulan KOSGEB’i sürekli olarak takip edip, kendi alanınızla ilgili hibeleri ve desteklerle ilgili bilgilere ulaşmak mümkün.
 3. ÇSGBÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı web sitesini takip ederek yeni yönetmelikleri, şirketinizin büyümesi ile birlikte artan yasal sorumluluklarınızla ilgili bilgileri edinmeniz mümkün.
 4. Parasut.comGirişimciler için tahsilat takibi ve fatura yönetimini kolaylaştıran Paraşüt ile bu işlere daha az zaman ayırabilirsiniz.
 5. Turhost.comTürkiye’de yüzlerce web hosting sağlayıcısı bulunuyor ama Turhost, müşterilerinin en olumlu geribildirim verdiği firmaların başında geliyor.
 6. Webrazzi: Eğer bir girişimciyseniz, Webrazzi’yi her gün hatta günde birkaç kez ziyaret etmenizde fayda var. Ayrıca Webrazzi VT (veri tabanı) ile, Türkiye’deki girişimlerin ve girişimcilerin bütün bilgilerine erişebilirsiniz.
 7. Uberİş görüşmelerine giderken Uber’in farklı seçeneklerini kullanarak zaman zaman daha karlı ve hızlı, zaman zaman daha prestijli yolculuklar yapılabilir.
 8. Hemenkiralik.com: Ülke içi ya da ülke dışı konaklamalarda her girişimcinin ortak bir noktası var: Wi-Fi. Seyahatlerinizde arama yaparken sol taraftaki filtrelerden Evin Özellikleri bölümünde İnternet’i seçerek Wi-Fi sahibi evleri listeleyebilirsiniz.
 9. WordPressDünyadaki yüz binlerce web sitesi WordPress altyapısını kullanıyor. WordPress kesinlikle sadece bir blog değil, başlı başına bir platform. Kişisel blogunuzdan, kurumsal şirket sayfanıza kadar her şeyi WordPress ile daha düşük bütçelerle halletmeniz mümkün.
 10. GoogleZiyaret anlamında değil ancak girişiminizin aramalarda doğru görüntülendiğinden emin olmanız gerekiyor. Evet, sosyal medyada var olmak, popüler olmak gerekiyor ancak günün sonunda girişiminizi insanlar Google’da arayacaklar.
 11. Google AlertsBir Google servisi olan Alerts ile belirlediğiniz anahtar kelimelerle ilgili yeni bir içerik oluştuğunda belirlediğiniz periyodlarla size e-posta gönderilebilir. Buna itibar yönetimine giriş dersinin ilk ödevi de diyebiliriz. Mutlaka işinizle ilgili alarmlar oluşturun.
 12. YouTubeYouTube’da iki türlü işimiz var: Motivasyonel ve işimizle ilgili videoları incelemek ve işimizi YouTube’a taşımak. Hazırlayacağınız küçük videolarla YouTube üzerinden müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Açıklama alanında yapacağınız yönlendirme ile de web sayfanıza trafik kazanabilirsiniz.
 13. BasecampAlternatifleri olabilir ancak Basecamp kurum içi iletişim ve organizasyonda gayet faydalı.
 14. DropboxDropbox’ı fazlaca anlatmaya gerek yok, pek çok girişimin buluta ihtiyacı olabiliyor ve Dropbox kurulumu en kolay sistemlerden biri. Dünyanın neresinde olursanız olun önemli dosyalarınıza erişin.
 15. Hizliceviri.com: Sürekli olarak bir çevirmen işe alamayacağınıza göre işi uzmanlarına bırakmak ve bütçe tarafında zorlanmamak için hizliceviri.com’u kullanabilirsiniz.
 16. Türkiye İstatistik KurumuPek çok istatistiki veriye ulaşabileceğiniz resmi kurumun web sitesi.
 17. www.godaddy.com: Web adresinizin kullanımda olup olmadığını kontrol etmek için kullanabileceğiniz web sitesi.
 18. ISTKA (Istanbul Kalkınma Ajansı) : İşletmeniz ya da projeleriniz için hibe ve teşvik programlarını takip edebileceğiniz resmi internet sitesi.