BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BİZBİZZE
Hakkımızda

BizBizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Derneği toplumsal ve ekonomik yaşama aktif bir biçimde katılmak isteyen kadınları güçlendirmek üzere bir yıllık ön hazırlık çalışmasının ardından 2017’de kuruldu. Girişimcilik, İstihdam ve Gönüllülük programlarıyla iş arayan, iş yaşamında güçlenmek, kariyer planında değişiklik yapmak, gönüllü olarak sivil topluma destek vermek isteyen, iş kurmak isteyen ya da mevcut işlerini iyileştirmek isteyen kadınlara ihtiyaç duydukları desteği sunmayı amaçlıyor.

Kadın girişimci oranının %8, kadın istihdam oranının %28 olduğu bir ülkede BizBizze, Birlikte. Daha Güçlü diyerek  bu tabloyu değiştirmek üzere yola çıktı. Amacımız kadınları iş bulma ya da iş kurmada yaşadıkları zorluklar karşısında güçlendirmek, çalışma hayatında toplumsal cinsiyet ayrımcılığı karşısında farkındalık yaratmak, kadınların ekonomik bağımsızlığını kazanabilmeleri için harekete geçmesine katkı sunmak ve bunun için çabalayan kişi ve kurumları buluşturan bir adres olmak.

BizBizze aktif iş hayatı içinde yer almak isteyen kadınları tek bir merkezden yönlendirebilecek ve işlerini kolaylaştırabilecek, kadınların, ilgi alanları ve güçlü yönleri hakkındaki farkındalıklarının artmasını sağlayacak; kültürel ve sosyal hayatta kadınların değişen rollerine ayak uydurmalarını hızlandırabilecek etkinlik ve programlar tasarlıyor ve yürütüyor.

Düzenlediği eğitim programlarıyla, sunduğu danışmanlık, rehberlik, koçluk, mentorluk, iş geliştirme ve ortak pazar alanları oluşturma hizmetleriyle kadınların hayallerine kavuşması ve hayata katılması için ihtiyaç duyduğu bilgi ve desteğe erişimini kolaylaştırıyor.  Programlara katılan kadınları, çalışma hayatında veya girişimcilikte mesafe kat etmiş kadınlarla biraraya getirip herkesin parçası olduğu bir network/ağ oluşturuyor.

Tüm bunları yaparken kadınların yaşamdaki yerini güçlendirmek, cinsiyet eşitliğini yerleşik bir toplumsal değer haline getirmek, eşitlikçi bir dayanışma ağının parçası olmak isteyen üyeleri, gönüllüleri ve destekçileriyle beraber yol alıyor.

 

BizBizze Dernek Tüzüğü için tıklayın.