BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
Mentorluk eğitimimizi gerçekleştirdik

BizBizze’nin iki gün süren mentorluk eğitim programı tamamlandı. Ekonomik yaşamda girişimci olarak yol alan, kurumsal hayatta tecrübe sahibi olan, farklı şehirlerden 14 katılımcı BizBizze eğitiminde buluştu. BizBizze Derneği Başkanı Özden Anık Tekir’in eğitmen olduğu program 4-5 Ağustos’ta Özyeğin Üniversitesi Altunizade Kampüsünde gerçekleştirildi.

Mentor mentee ilişkisinin her yönüyle ele alındığı eğitimde mentor adaylarına mentorluk sürecinde rehber edinebilecekler çalışma yöntemleri gösterildi. Eğitimin teorik çerçevesinin güçlendirilmesi için örnek senaryolar üzerinden atölye çalışması yapıldı. Katılımcıların sorularla ve deneyim aktarımıyla aktif olarak katıldığı eğitimde, grup çalışmalarıyla etkili ve dinamik bir eğitim ortamı oluştu.

İki günlük eğitime katılanlara “eğitim katılım sertifikası” verildi. Eğitimin ardından program mentor adaylarına süpervizörlük yapılarak devam edecek. BizBizze Derneği projeleri kapsamında 6 ay süresince gönüllü mentorluk yapan girişimci ve profesyonellere bu dönemde 3 mentorluk görüşmesinde süpervizörlük yapılacak ve mentorluğun tamamlanması sonrasında ise mentorluk sertifikası verilecek.

06.08.2018