BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
banner
Katılımcılarımız BizBizze sertifikalarını almaya başladı

BizBizze Girişimcilik ve İstihdam programları katılımcıları sertifikalarını almaya başladı.

BizBizze’nin 1 Ocak 2017- 30 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlediği Girişimcilik ve İstihdam programlarına katılan, eğitim, rehberlik, koçluk mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanan 114 kadın, program katılım sertifikalarını almaya başladı.  

BizBizze’nin geçen yıl girişimci kadınlar için 84,5, istihdam grubundan kadınlar için 54 saatlik eğitim programları düzenlemiş, alanında uzman eğitmenlerin gönüllü olarak verdiği eğitimlere Bahçeşehir Üniversitesi evsahipliği yapmıştı. Başvuru sürecinin ardından etkin bir rehberlik çalışmasıyla İstihdam ve Girişimcilik  gruplarınaa yönlendirilen proje katılımcıları bu eğitimlerle iş yaşamında kadınları güçlendirecek hukuki bilgilerden satış ve pazarlamaya, etkili iletişimden zaman yönetimine kadar farklı alanlarda dersler almıştı. Verilen eğitimlerle kadınların sosyal ve ekonomik yaşama katılırken güçlendirilmesi hedeflenmişti.

BizBizze projesi katılımcıları eğitim programının yanı sıra International Coaching Federation (ICF) Türkiye ortaklığıyla yürütülen BizBizze Koçluk Programı, KAGİDER'in destek verdiği Mentorluk Programı’yla kişisel gelişim alanında desteklenmişti. Ayrıca program kapsamında İnsan Kaynakları, Hukuk, Finans, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Satış ve Müşteri Yönetimi, STK’lar/ Üçüncü Sektör, Kurumsal İletişim ve Mali Müşavirlik alanında girşimci ve iş arayan kadınlara danışmanlık hizmeti verilmişti.

Program dâhilindeki çalışmalara katılan ve devamlılık gösteren kadınlar, proje katılım sertifikalarını alarak iş kurma, var olan işlerini iyileştirme veya iş arama çabalarında BizBizze Kadınları’nın dayanışma ve desteği ile daha güçlü bir şekilde yola devam etmeye hazır.

12.03.2018