BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
banner
Girişimcilik Programımız ilk adım görüşmeleriyle başladı

BizBizze’nin 2018 Girişimcilik programı başvuru sürecinin ardından İlk adım / rehberlik görüşmeleriyle sürüyor. Assess İnsan Gücü Değerlendirme ve Danışmanlık Şirketi’nin çözüm ortağı olduğu İlk adım aşaması girişimci adaylarının sahip oldukları nitelikler ile hedefleri arasında gelişim noktaları belirlemeyi amaçlıyor.

BizBize projesi kapsamında Bedriye Hülya tarafından oluşturulan ve Lal Örnek Yukeb ile Bedriye Hülya’nın geliştirdiği ilk adım aşaması katılımcıların en çok ilgi gösterdiği proje hizmetlerinden birisiydi. BizBizze 2018 Girişimcilik Programı’nda da kadınların kendilerini girişimci olarak tanımaları hedefiyle projenin başlangıç aşamasını oluşturdu.  

Görüşmeler öncesi BizBizze’nin belirlediği ve katılımcılara ilettiği yetkinlik envanterlerinin uygulanması sonrası profesyonel hayattan gelen ve BizBizze gönüllüsü olan ilk adım görüşmecileri yaptıkları yüz yüze görüşmelerle başvuru sahiplerinin bir girişimci adayı olarak kendilerini değerlendirmesine hedefliyor.

Bu yıl ilk adım görüşme ekibinde BizBizze gönüllüleri Tülin Uyar, Ebru Çınar, İpek Göğüş,  Arzu Demirel  BizBizze yönetim kurulundan Özden Anık Tekir, Seda Bildik Erdoğmuş, Özlem Mertel, Lal Örnek Yükeb ve proje ekibinden Müge Yamanyılmaz yer aldı. Görüşmeciler Asses Danışmanlık ve Lal Örnek Yukeb tarafından kişilik envanterleri konusunda bir ön eğitim çalışması gerçekleştirdikten sonra 21 Nisan’da başlattıkları görüşme maratonuyla toplam 95 saat rehberlik hizmeti verdi.

 

 

 

02.05.2018