BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
Girişimcilik programı sonbahar dönemi başladı

Kadın girişimci ve girişimci adaylarını güçlendirmeye dönük çalışmalar yürüten BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği, girişimcilik programı sonbahar dönemi eğitimleri başladı. Girişimci ve girişimci adayı kadınlar ilk adım / rehberlik  aşamasının ardından programın ikinci ayağını oluşturan girişimcilik eğitimlerine devam ediyor.

BizBizze bu dönem girişimcilik programını zenginleştirerek yalnızca iş kurmak isteyen kadınlar için değil, sahip olduğu işi büyütmek ve güçlendirmek isteyen kadınlar için de program hazırladı. Bu dönem eğitimler start up ve kobiler için iki ayrı program şeklinde yürütülüyor.

Eğitim programına TEB Kadın Bankacılığı, TEB Girişim Bankacılığı ve Şişli Belediyesi destek veriyor. Girişimcilik programı eğitimleri Şişli Belediyesi’ne ait Feriköy merkezinde ve TEB Girişimevi’nde gerçekleşiyor. Program kapsamında yer alan e-ticaret eğitimleri ise BizBizze ile işbirliği yapan İdeaSoft tarafından yürütülüyor.

BizBizze 2018 Sonbahar Girişimcilik Programı eğitimleri BizBizze Derneği eğitim komitesi tarafından kadın girişimcilerin kişisel olarak güçlendirilmesi ve girişimcilerin ihtiyaç duyduğu konularda temel bilgi ve donanımın kazandırılması hedefiyle hazırlandı.  Programın eğitmen kadrosu alanında uzman sektör profesyoneli gönüllülerden oluşuyor.

Eğitim programı 13 Ekim Cumartesi günü ICF Türkiye koçlarının gerçekleştirdiği “takım koçluğu” çalışmasıyla başladı. Program kapsamında yer alan her iki grupta 96 saatlik eğitim alarak eğitim programını tamamlayacak. Eğitimlerle eş zamanlı olarak Koçluk hizmeti de almaya başlayacak olan girişimci ve girişimci adayı kadınlar daha sonra mentorluk hizmetiyle programa devam edecekler.   

 

17.10.2018