BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
banner
Girişimci kadınlar 'Harekete Geç' diyerek buluştu

BizBizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Derneği, “Harekete geç” sloganıyla düzenlediği buluşmayla 2018 Girişimcilik programının Mayıs ayında başlayacağını duyurdu. Bir sosyal inisiyatif olarak başlayan Bizbizze, 2017 yılındaki başarılı eğitim ve etkinliklerinden sonra dernekleşti ve Nisan 2018 itibariyle de yeni  üye kabulüne başladı.

 

‘Bir İŞ’e yaramak istiyorum’ diyen girişimci, profesyonel ve gönüllü kadınları buluşturan BizBizze için yeni dönem 3 Nisan’da Joint Idea evsahipliğinde yapılan “Harekete Geç!” buluşmasıyla başladı. Buluşmaya BizBizze’nin 2017 programlarına katılan kadınlar, BizBizze’nin gönüllü eğitmen, koç , mentor ve danışmanları katıldı. Kadının gücüne inanan iş dünyasından çok sayıda konuk da BizBizze kadınlarını bu buluşmada yalnız bırakmadı.

GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI MAYIS’TA BAŞLIYOR

Buluşmada girişimci adayları ve hali hazırda bir girişimi olan ama işini güçlendirmek isteyen kadınlar için açılan Girişimcilik Programı’na 4 Nisan itibariyle www.bizbizze.com üzerinden başvurulabileceği duyuruldu. Eğitim, koçluk, mentorluk, danışmanlık ve rehberlik hizmetleri içeren BizBizze 2018 Girişmcilik programı alanında uzman gönüllü eğitmenler, ICF Türkiye’nin işbirliği ile programa destek veren koçlar ve gönüllü mentörler ve danışmanlar tarafından hayata geçirilecek. İş ve girişimcilik dünyasının profesyonelleri birikimlerini ve deneyimlerini hayata atılmak isteyen kadınlarla BizBizze çatısı altında buluşturacak.

“Birlikte. Daha Güçlü” diyerek kadınları sosyal ve ekonomik yaşamda desteklemek üzere, bir buçuk yıl önce inisiyatif olarak yola çıkan BizBizze kadınları, yolculuklarına 5 Aralık 2017’de kurdukları BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği’yle devam etme kararı almıştı. Etkinlikte kadınların gücüne güç katmak, iş dünyasında kadınların varlığına destek olmak isteyen gönüllülere de BizBizze Derrneği’ne üye olmaları çağrısı yapıldı.

KADINLARI GÜÇLENDİRECEK ÇALIŞMALAR İÇİN BİZBİZZE’YE ÜYE OL

Etkinliğin açılış konusmasını Dernek başkanı Özden Anık Tekir yaptı. Özden Anık Tekir konuşmasında BizBizze’nin kendi işini kurmak, geliştirmek isteyen ve aktif iş hayatı içinde yer almak isteyen kadınların birbirine destek olacağı bir oluşumu hedefleyerek yola çıktığını. İstanbul’da başlayan çalışmaların zamanla açılacak merkezler aracılığıyla ülke çapına yayılmasını hedeflediklerini aktardı.

Dernek Başkan Yardımcısı Berrak Kutsoy da 2017’de BizBizze’nin başardıklarını konuklara aktardı. Kutsoy, BizBizze’nin 2017’de BizBizze’nin Girişimcilik programına katılan 103 kadına 74,5 saatlik İstihdam Programına katılan 100 kadına  54 saatlik eğitimler verdiğini anlattı. Kutsoy, programlara katılan 37 kadının işini kurduğunu 48 kadının ise iş bulduğunu söyleyerek halen iş arayan veya iş planı yapan girişimcilerin ise Bizbizze Network’undan yararlanmaya devam ettiğini belirtti.

Berrak Kutsoy, BizBizze’nin ilk döneminde danışma kurulu üyesi olan ve halen BizBizze Denetim Kurulu üyesi İbrahim Betil’i konuşmaya davet etti. Türkiye sivil toplum dünyasının duayyen isimlerinden Betil, kadınların eşitliği ve güçlendirilmesinin daha yaşanabilir bir ülke ve dünya için önemli olduğuna dikkat çekerek BizBizze’ye de bu nedenle değer verdiğini belirtti.

Buluşma daha sonra, BizBizze Yönetim Kurulu üyesi ve Stage-Co Kurucularından Neşen Yücel moderatörlüğünde, geçen yıl BizBizze’nin sunduğu desteklerden faydalanan girişimci kadınların kendi girişimcilik serüvenlerini anlattığı panelle devam etti. Panelde Önemsiyoruz Sosyal Girişimi Kurucusu Gözde ŞekercioğluLadybirdlist ve Liliwear Kurucusu , Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) Sosyal Girişiminin kurucu üyesi Selin Akçakaya ve Toobeto Sosyal Platformu kurucusu  Tuğba Ensari konuşmacı olarak yer aldı.

03.04.2018