BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
banner
Daha güçlü girişimler için yola çıktık

Mevcut işini, şirketini güçlendirmek isteyen kadın girişimciler için tasarlanan BizBizze 2019 Girişimci Güçlendirme Programı bahar dönemi başladı.

BizBizze Girişimci Güçlendirme Programı kadın girişimcilere sıkı bir kişisel güçlenme ve girişimcilik eğitimi sunarken, bu eğitimi koçluk, mentorluk ve danışmanlık hizmetleriyle de destekliyor. Tamamen ücretsiz olan program 13 Mayıs’ta 20 kadın girişimci ile başladı.

Üstelik işini büyütmek isteyen girişimci kadınlar arasında 2017 ve 2018 BizBizze Girişimcilik Programıyla işini kuran BizBizzeli girişimciler de bulunuyor.

Girişimci güçlendirme programı J.P. Morgan Chase Vakfı ve b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi’nin finansal desteğiyle, TEB Kadın Bankacılığı, TEB Girişim Bankacılığı, IdeaSoft Yazılım A.Ş, ICF Türkiye, Assess Danışmanlık, ActionCoach Türkiye, Stage-Co, ActionCoach Türkiye ve Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçiyor.

6- 10 Mayıs tarihleri arasında Asses Danışmanlık’ın katkılarıyla gönüllü rehberlerle ilk adım / rehberlik görüşmelerini gerçekleştiren girişimci kadınlar 13 Mayıs’ta TEB Girişimevi ev sahipliğinde programın eğitim bölümüne başladı. Kişisel güçlendirme ve girişimcilik alanında temel konuların yer aldığı 75 saatlik eğitimlerle beraber kadın girişimciler koçluk desteği de alacak. ICF Türkiye - BizBizze işbirliğiyle yürütülen koçluk programı sonrası kadın girişimcilere mentorluk desteği de sunulacak.

13 Mayıs’ta başlayan eğitim programının açılışını BizBizze YK Başkanı Özden Anık Tekir gerçekleştirdi. Tekir girişimci kadınların işlerini büyütmek ve güçlendirmek üzere çıktıkları bu yolda BizBizze ile birlikte olmalarından duydukları memnuniyeti anlatarak derneğin “Kadınlar.Birlikte Güçlü” anlayışıyla hareket ettiğini belirtti.

BizBizze kadın girişimcilere yönelik yeni dönem çalışmalarını yaz boyu sürdürerek sonbahar döneminde yeni programlar açmaya hazırlanıyor.

 

 

16.05.2019