BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
banner
Buradayız Gönüllü Oluyoruz

Kadınlar, toplumsal duyarlılıklarını eyleme dökmek için STK temsilcileriyle buluştu!

Bizbizze Gönüllülük Programı kapsamında 16 Eylül 2017 Cumartesi günü Aynalı Geçit'te bir araya gelen kadınlar, toplumsal sorunların çözümüne katkıda bulunmak için 9 farklı STK ile bir araya geldi ve sivil toplumun Türkiye'de rolünü tartıştı.

Etkinliğe; Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'ndan Şule Aplaslan, Toplum Gönüllüleri Vakfı'ndan Kübra Karagöz, Habitat Derneği'nden Ali Coşan, Şiddetsizlik Merkezi'nden Birsen Atakan, Kuzey Ormanları Savunması'ndan Selçuk Koçum, Temiz Hava Hakkı Platformu'ndan Buket Atlı, Filmmor Kadın Kooperatifi'nden Gizem Demir, Erkek Muhabbeti/Erkeklik Çalışma Grubu'ndan Bilhan Gözcü ve BoMoVu-Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi'nden Nil Delahaye katıldı. Temsilcilerin yaptıkları çalışmaları anlattığı etkinlikte, katılımcılar "nasıl, nerede, ne zaman ve kimlerle" gönüllülük yapabileceklerine dair sorularını doğrudan ilgili kişilere sorma imkanı buldu.

STK'larla Bizbizze etkinlikleri, kadınların "dünyada görmek istedikleri değişimin bir parçası olmalarına" aracılık etmeyi amaçlıyor.

Bizbizze Gönüllülük Programı kapsamında Buradayız Gönüllü Oluyoruz buluşmaları devam edecek!

20.09.2017