BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
BizBizze'nin yeni görsel kimliği hazır! Birlikte.Daha Güçlüyüz!

BizBizze’nin logo ve kurumsal kimlik tasarımı yenilendi!

Design In Situ tasarımcıları Selin Mörth ve Nagehan Alan; BizBizze logo ve kurumsal kimlik yenileme çalışmasında; BizBizze’nin niyetine sağdık kalmayı  ve “birlikte daha güçlüyüz”ü yansıtmayı hedefledi.

2017’de “Birlikte hep daha güçlüyüz” diyen kadınların girişimiyle ortaya çıkan ve kadınlara ücretsiz eğitim, koçluk, mentorluk ve danışmanlık hizmetleri veren Bizbizze Projesi, daha geniş kitlelere ulaşmak için yola dernekleşerek devam etmeye karar verdi. BizBizze Derneği faaliyetlerini kadınların öncülüğünde, katılımcı ve yerel aktörlerin inisiyatif almasına olanak sağlayacak şekilde sürdürecek.

Bugüne kadar 130’un üzerinde gerçekleştirdiği etkinliklere üç binin üzerinde kadın katıldı. 150’nin üzerinde probono uzman desteği sağladı.

Türkiye’nin ihtiyaç duyulan her yerinde kurulabilir bir yönetim modeli oluşturan BizBizze, 2018’de merkezlerini yaygınlaştırmaya hazırlanıyor.

BizBizze’nin yeni logosu ile birlikte sloganı “birlikte daha güçlüyüz” olarak belirlendi.

BizBizze’nin yeni logosu ve kurumsal kimlik uygulaması; iki kadın girişimci olan Selin Mörth ve Nagehan Alan’nin yönettiği Design In Situ tarafından probono sağlandı. Design In Situ, tutkulu  bir tasarım stüdyosu olarak perakende ve kamusal alanlar, etkinlikler ve organizasyonlar için özel interaktif kurulumlar ve dijital ortamları süprizli sunuyor.

BizBizze Derneği üyeleri tarafından yeni logo tasarımı;  "BizBizze'nin harflerinin birbirine dönklüğü ile oartaya çıkan görüntü, kadınların birbirine verdiği gücün oluşturduğu pencereleri, açılan pencerenn sonsuzluğunu simgeliyor" olarak yorumlandı.  

BizBizze’nin yeni logosu, yazı karakteri, renkleri ve uygulamaları için tıklayınız.

 

15.01.2018