BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
banner
BizBizze Mentorluk Eğitim Programı başvuruları başladı

İş hayatındaki tecrübeni yola yeni çıkanlara aktarmak ve bu süreçte kendini de geliştirmek ister misin? Mentorluk eğitimine katılarak bu benzersiz yolculuğa sen de çık

BizBizze kurulduğundan beri kadınların güçlenmesi için dayanışmanın ve paylaşmanın değerine inanıyor. BizBizze’nin program ve etkinlikleri katılımcılarının ve gönüllülerinin sahip olduğu birikim ve deneyimi buna ihtiyacı olan diğer kadınlara aktarabilmesini, kendisi için aradığı fayda ve değeri de bir başka BizBizze Kadını’nda bulabilmesini amaçlıyor.

Bu amaç doğrultusunda BizBizze Mentorluk Programı’nı açıyoruz.

Bu programa kimler katılabilir?

-Kurumsal hayatta ya da girişimci olarak edindiği deneyimlerini paylaşmak ve kariyerine yeni bir sayfa ekleyerek yol gösterici bir lider olmak isteyenler katılabilir.

- Daha önce Bizbizze programlarına katılan girişimci ve profesyoneller yeni katılımcılara destek vererek büyümesine katkı sunmak isteyenler başvurabilir.

Eğitime katılacak olanlarda en az 3 yıl girişimcilik deneyimi veya en az 10 yıllık kurumsal iş yaşamı deneyimi aranmaktadır.

BizBizze Mentorluk Eğitimi:

Amaç: Girişimcilik serüveninde ya da profesyonel hayatında yol almış; artık öğrendiklerini başkalarına aktarmak ve yeni nesillere rehberlik yapmak isteyen kişilere; doğru ve etkin bir şekilde mentörlük yapabilmeleri için gereken yöntem ve uygulama biçimleri göstermek ve bunun için uygulamalı eğitim vermek.

Eğitmen: Özden Anık Tekir – BizBizze YK Başkanı

Başvuru tarihleri: 13 Temmuz- 2 Ağustos 2018

Eğitim Süresi: 2 gündür.

Eğitim Tarihleri: 4-5 Ağustos 2018 

Eğitim Yeri: Özyeğin Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi 

Eğitim içeriği:

1.Gün Mentör olmanın strateji ve yöntemleri anlatılacaktır.

2.Gün verilecek vakalar ile atölye çalışması gerçekleşecektir.

Eğitime katılanlara Katılım Belgesi verilecek, eğitim sonrasında BizBizze Derneği projeleri kapsamında 6 ay süresince gönüllü mentorluk yapan girişimci ve profesyonellere Mentorluk yaptıkları dönemde 3 Mentorluk görüşmesinde süpervizörlük yapılacak ve Mentorluğun tamamlanması sonrasında ise Mentorluk Sertifikası verilecektir.

Eğitim Ücreti: 1500 TL’dir.

Eğitim dernek üyelerine ücretsizdir.

Başvuru için tıklayınız

Detaylı bilgi için: info@bizbizze.com

Eğitmen

Özden Anık Tekir  - BizBizze Yönetim Kurulu Başkanı

Anadolu Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Özden Anık Tekir, sigorta sektöründe Kasra A.Ş., Can Sigorta A.Ş ve Aviva Hayat ve Emeklilik A.Ş. gibi kurumsal firmalarda 10 yıl çalışmıştır. Empati yeteneğinin güçlü olması bireysel ve kurumsal ilişkileri daha iyi kavramasında, müzakere ve satış tekniklerini geliştirmesinde rol oynamıştır.

PDR Özel Eğitim Danışmanlığı ve Yönetim Danışmanlığı AŞ.’de, PDR Conferences Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış, o dönemdeki çalışmaları ile eğitimler vermek ve konferanslar düzenlemek konusunda tecrübeler edinmiştir.

2008 Eylül-2009 Aralık tarihleri arasında Avrupa Birliği’nin KOSGEB ile birlikte yürüttüğü Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi kapsamında, Türkiye’de açılmış dört merkezden biri olan Pendik Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi’nin yöneticiliğini yapmıştır. Aralık 2009 - Ocak 2018 tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi’nin yöneticiliğini üstlenmiştir. “10.000 Kadın” Girişimci Projesi’nin Özyeğin Üniversitesi öncülüğünde Türkiye’ye getirildiği dönemde, projenin eğitim programının oluşturulması, eğitim modüllerinin yaratılması, seçme ve değerlendirme sürecinin oluşturulması konularında çalışmıştır. Yine, 10.000 Kadın projesinin jüri üyeliğini, İş Planı ve Girişimcilik derslerinin eğitmenliğini yapmış ve proje kapsamındaki kitapların hazırlanması ve yazılması sorumluluğunu üstlenmiştir. 

Kadın girişimciliği üzerine KAGİDER ile yürütülen “Avrupa Kadın Girişimcileri Mentörler Ağı” projesinde Özyeğin Üniversitesi’ni temsilen proje koordinatörü olarak görev almıştır. 2012-2013 yıllarında Turkcell ile birlikte, Ekonomide Kadın Gücü Projesi kapsamında Türkiye‘nin farklı şehirlerinde kadın girişimciler için eğitimler düzenlemiş ve projenin yöneticiliğini yapmıştır. Üniversitede çalıştığı süre boyunca TÜBİTAK İş Rehberliği dahil olmak üzere birçok programın mentorluk ve danışmanlığını sürdürmüştür. Projeler kapsamında mentor yetiştirme programlarını yürütmüş ve eğitimlerini vermiştir.  Kauffman Vakfı tarafından girişimciler için özel tasarlanmış Fasttrac Growth Venture eğitiminin sertifikalı eğitmeni olup büyümek isteyen KOBİ’ler için eğitimler vermektedir. Şu anda birçok girişimcilik eğitiminin programını yürütmekte, girişimcilik alanında etkinlikler düzenlemekte; konferans ve seminerlerde konuşmalar, Türkiye ve Avrupa’nın önemli etkinliklerinde jüri üyeliği yapmaktadır.

 

13.07.2018