BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
banner
BizBizze Girişimcilik programı eğitimleri başladı

BizBizze 2018 Girişimcilik Programı Bahar Dönemi  eğitimlerle sürüyor. Girişimci adayı kadınlar ilk adım / rehberlik  aşamasının ardından programın ikinci ayağını oluşturan girişimcilik eğitimlerine başladı.

BizBizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Derneği ile TEB Kadın Bankacılığı ve TEB Girişim Bankacılığı’nın yaptığı işbirliği sonucu eğitimler TEB Girişimevi’nde gerçekleşiyor. BizBizze 2018 Girişimcilik Programı eğitimleri BizBizze Derneği eğitim komitesi tarafından kadın girişimcilerin kişisel olarak güçlendirilmesi ve girişimcilerin ihtiyaç duyduğu konularda temel bilgi ve donanımın kazandırılması hedefiyle hazırlandı.  Programın eğitmen kadrosu alanında uzman sektör profesyoneli gönüllülerden oluşuyor. Program kapsamında yer alan e-ticaret eğitimleri ise BizBizze ile işbirliği yapan İdeasoft tarafından yürütülecek.

Eğitim programı  9 Mayıs Çarşamba günü BizBizze’nin kurucularından Bedriye Hülya’nın “Girişimci Gibi Düşünmek” sunumuyla başladı. Müge Yamanyılmaz tarafından Toplumsal Cinsiyet konusunda yapılan çalışmanın ardından Derya Atacan’ın İnovasyon sunumuyla eğitimin ilk günü tamamlanmış oldu.

BizBizze 2018 Girişimcilik Programı Bahar döneminde girişimci adayı kadınlar Mayıs Haziran ayları boyunca  toplam 112 saatlik eğitimi tamamlayarak işlerini kurmak üzere programa devam edecek.

 

 

10.05.2018