BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
BizBizze 2019 Girişimci Güçlendirme Programı Başvuru Rehberi

BizBizze 2019 Girişimci Güçlendirme Programına başvuru için lütfen aşağıdaki başvuru rehberini dikkatli bir şekilde okuyunuz. Ardından linke tıklayarak başvuru formunu eksiksiz bir biçimde doldurunuz. Formu eksik dolduran adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız

 

Bizbizze 2019 Girişimcilik Programı Başvuru Rehberi

Girişimci Güçlendirme Programımız, şirket sahibi olan, sahip olduğu işi güçlendirmek isteyen kadınları bir girişimcinin ihtiyaç duyabileceği destek ve donanımla buluşturmayı hedeflemektedir. Program, tamamen ücretsizdir.

Programın Sunduğu Hizmetlerin Kapsamı ve Program Takvimi*

1-Başvuru (10 Nisan-25 Nisan 2019): Başvurularınız tarafımızdan değerlendirilecek, değerlendirme sonrası başvuruların uygun bulunanları kabul edilecektir. Formu tamamlanmamış adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle formu eksiksiz doldurmanızı rica ederiz.

2-İlk Adım Görüşmeleri – Rehberlik (29 Nisan-8 Mayıs 2019): Başvurusu kabul edilen adayların BizBizze proje ekibinin yönlendirdiği envanterleri uygulaması ve yüz yüze görüşme içeren bir ilk adım/ rehberlik randevusuna gelmesi beklenmektedir. Bu aşamada amacımız katılımcı adaylarımızın gelişim alanlarını ve potansiyellerini keşfetmelerine destek olmaktır.

3-Kişisel Güçlendirme ve Girişimcilik Eğitimleri (13 Mayıs-21 Haziran 2019): Program katılımcıları BizBizze tarafından hazırlanan en az 70 saatlik eğitim programına katılacaktır. BizBizze, program süresi boyunca katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik eğitim çalışmaları geliştirecektir. Eğitim içeriği ve ders programı katılımcılarla İlk Adım Görüşmeleri/Rehberlik sırasında ve sonrasında email yoluyla paylaşılacaktır.

4-Koçluk (20 Mayıs-31 Temmuz 2019): Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye işbirliğiyle yürütülen bu program kapsamında her bir katılımcı 4 seans koçluk hizmeti alacaktır. Koçluk programı eğitimlerle eş zamanlı olarak başlayacaktır. Bu hizmetin süresi ve takvimi katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Eğitimin en başında, ICF Türkiye tarafından hizmetin kapsamı ve özelliklerine dair bir bilgilendirme oturumu yapılacaktır.

5-Mentorluk (Eylül 2019-Şubat 2020): Program katılımcılarına BizBizze tarafından mentor atanacak ve her bir adayın 6 seans mentorluk alması sağlanacaktır. Mentorluk programı eğitim ve koçluk programının tamamlanmasının ardından başlayacaktır. Bu hizmetin süresi ve takvimi katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir.

6-Danışmanlık: Katılımcılara programın farklı evrelerinde, ihtiyaç duydukları konularda BizBizze’nin gönüllü danışmanları tarafından konu bazlı danışmanlık hizmeti verilecektir. Katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre düzenlenir. Hizmette herhangi bir limit söz konusu değildir.

BizBizze Girişimcilik programına güç verenler

Girişimcilik Programımız J.P. Morgan Chase Vakfı ve  b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi’nin finansal desteğiyle, TEB Kadın Bankacılığı, TEB Girişim Bankacılığı, IdeaSoft Yazılım A.Ş, ICF Türkiye, Assess Danışmanlık, Stage-Co, Mentornity, BT YÖN Yazılım’ın işbirliğiyle Nisan 2019-Mart 2020 dönemini kapsayacak biçimde yapılacaktır.

Programla katılımcılarımızın sahip olduğu işini büyütüp güçlendirmesini hedefliyoruz. Programımız bu hedefe ulaşmak için ihtiyaç duyulan hizmetlerden oluşuyor.

Girişimci adaylarının deneyim ve sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Programını başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

Katılımcılara programı tamamlamalarının ardından da ihtiyaç duydukları konularda BizBizze’nin çalışmalarıyla uyumlu olacak nitelikte destek verilmeye devam edilecektir.

Bizbizze Girişimcilik Programına Kimler Katılabilir:

1-İstanbul’da yaşayan en az lise mezunu 18 yaş üstü, var olan girişimini güçlendirmek isteyen tüm kadınlar programa katılabilir.

2-

 • Şirketim var, destek alabileceğim, danışabileceğim bir merkez var mı?
 • Bir iş yerim var onu nasıl büyütebilirim?
 • Şirket gelirlerimi nasıl arttırabilirim?
 • Kurumsal kapasitemi nasıl geliştirebilirim?
 • Yeni pazarlara girebilir miyim?
 • Şirketim için yeni hedefler belirleyebilir miyim?
 • İşimle ilgili yeni bir strateji geliştirebilir miyim?
 • Operasyonel süreçleri nasıl daha iyi yönetebilirim?
 • Yöneticilik/Liderlik özelliklerimi işimde nasıl daha etkin kullanabilirim?
 • Girişimci olarak kendimi ve işimi nasıl güçlendirebilirim?

Bu ve benzeri sorularınız varsa BizBizze 2019 Girişimci Güçlendirme Programı’na başvurabilirsiniz.


Katılımcının Sorumlulukları:

 1. Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Derneği 2019 Girişimci Güçlendirme Programı’na başvuran kadınlar, ilk adım/ rehberlik hizmeti aldıktan sonra, program içinde yer alan eğitim, danışmanlık, koçluk ve mentorluk hizmetleri için planlanan zamanın %70’ine devam edeceğini taahhüt etmiş olur.
 2. Program hizmetlerine katılım ücretsizdir. Ancak katılımcının hizmet alımı sırasında oluşacak yol, yemek ve benzeri masrafları kendisine aittir.
 3. Programdan yararlanmaya hak kazandığı ve katılımını teyit ettiği halde, mücbir sebepler dışında programa katılmayanlar ve BizBizze proje ekibini eğitim programı başlamadan önce bilgilendirmeyen girişimciler, daha sonraki dönemlerde BizBizze’nin proje ve hizmetlerinden yararlanamaz ve BizBizze faaliyetlerine katılamazlar.
 4. Katılımcılar, program sürecinde ve sonrasında, BizBizze Girişimcilik Programlarının izleme ve değerlendirme süreçlerinin yürütülmesi için gerekli bilgilere cevap vereceğini kabul etmiş olur. Katılımcı, böylece, bu bilgilerin yalnızca projenin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, aksayan yönlerinin tespit edilerek çözülmesi ve projenin etki değerlendirmesi için BizBizze'nin veri tabanına kaydedilmesi, işlenmesi ve üçüncü kişilerle paylaşılmasına izin vermiş olur.

Başvuru Değerlendirme Kriteri

BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği’nin sunduğu hizmetlerden faydalanacak kadınların, proje hedeflerine katkı sunma konusunda istekli ve motive olmaları, temel değerlendirme kriteri olacaktır.

Değerlendirme Öncelikleri

 1. Girişimci Güçlendirme Programı’na katılan adaylarda beklenenin üstünde başvuru olması halinde, adayların iş/sektörlerinde çeşitlilik olmasına dikkat edilecektir.
 2. Yenilikçi/ Inovatif iş sahibi olan adaylara öncelik verilecektir.
 3. Hedef kitle için rol-model olma niteliği taşıyan başvurulara öncelik verilecektir.
 4. Sosyal fayda yaratan, sosyal inovasyona odaklanan başvurulara ve sosyal girişimcilere öncelik verilecektir.

Başvuru Değerlendirme Süreci:

 1. BizBizze 2019 Girişimci Güçlendirme Programı’na katılmak isteyenler başvuru formunu, internet üzerinden doldurarak başvurabilir.
 2. Gelen tüm başvurular, BizBizze proje ekibi tarafından derlenir. Başvuru formlarının teknik açıdan eksiksiz olup olmadığı kontrol edilir. Uygun adaylar, e-posta ve telefon aracılığıyla İlk Adım Görüşmesi’ne davet edilir. Başvuruları, kabul edilmeyenler BizBizze proje ekibi tarafından e-posta yoluyla bilgilendirilir.
 3. Başvurusu kabul edilen girişimcilere, program yerleştirmesi öncesinde verilecek bir danışmanlık hizmeti olan İlk Adım Görüşmesi sırasında ve hemen sonrasında, katılımcılarla eğitim programı, yeri ve programla ilgili diğer detaylar paylaşılır ve programa katılımı karşılıklı olarak teyit edilir.

Soru ve görüşlerinizi iletmek için info@bizbizze.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

* İstenmemekle birlikte program tarihlerinde değişikliğe gidilebilir.

11.04.2019