BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BASIN ODASI
BizBizze 2018 Sonbahar Girişimcilik Programı başvurusu

BizBizze 2018 Sonbahar Girişimcilik Programına başvuru için lütfen aşağıdaki başvuru rehberini dikkatli bir şekilde okuyunuz. Ardından sayfa sonunda yer alan linke tıklayarak başvuru formunu eksiksiz bir biçimde doldurunuz. Formu eksik adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Bizbizze 2018 Girişimcilik Programı

Girişimcilik programımız, kendi işini kurmak ya da sahip olduğu işi güçlendirmek isteyen kadınları girişimcinin ihtiyaç duyabileceği destek ve donanımla buluşturmayı hedeflemektedir. Program tamamen ücretsizdir.

Programın Sunduğu Hizmetler

1-Başvuru: Başvurularınız tarafımızdan değerlendirilecek ardından yapılacak değerlendirme sonrası başvuruların uygun bulunanları kabul edilecektir. Formu tamamlanmamış adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle formu eksiksiz doldurmanızı rica ederiz.

2-İlk Adım Görüşmesi – Rehberlik: Başvurusu kabul edilen adaylar davranış envanteri uygulaması ve yüz yüze görüşme içeren bir ilk adım/ rehberlik sürecinden geçecektir. Bu aşamada amacımız adaylarımızın girişimci olarak güçlü ve zayıf yönlerini görmesini sağlamak.

3-Eğitim: Program katılımcıları 1 Ekim-  30 Kasım tarihleri arasında BizBizze tarafından hazırlanan eğitim programına katılacaktır.  BizBizze, program süresi boyunca katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik eğitim çalışmaları geliştirecektir.  İş fikri geliştirmekten, iş fikrini sunulabilir, geliştirilebilir ve para kazanabilir bir modele oturtmaya uzanan bir detayda hazırlanan programda dersler verilecektir. Eğitim içeriği ve ders programı katılımcılarla birebir, email yoluyla paylaşılacaktır.

4-Koçluk: Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye – BizBizze işbirliğiyle yürütülen bu program kapsamında her bir girişimci adayımız 6 seans koçluk hizmeti alacaktır. Koçluk programı eğitimlerle eş zamanlı olarak başlayacaktır.

5-Mentorluk: Programa katılan girişimci adaylara BizBizze tarafından mentor atanacak ve her bir adayın 6 seans mentorluk alması sağlanacaktır. Mentorluk programı eğitim ve koçluk programının tamamlanmasının ardından başlayacaktır.

6-Danışmanlık Hizmeti: Katılımcılara programı tamamlamalarının ardından ihtiyaç duydukları konularda BizBizze’nin  gönüllü danışmanları tarafından konu bazlı danışmanlık hizmeti verilecektir.

BizBizze Girişimcilik programına güç verenler

Girişimclik programımız, TEB Kadın Bankacılığı, TEB Girişim Bankacılığı, Şişli Belediyesi, Habitat Derneği, IdeaSoft Yazılım A.Ş, ICF Türkiye, Ashoka Vakfı Türkiye, Assess Danışmanlık, RGN İletişim A.Ş, Design In Situ, Stage-Co, Mentornity,  BT YÖN Yazılım’ın işbirliğiyle Mayıs 2018- Mart 2020 dönemini kapsayacak biçimde gerçekleşecektir.

Programla katılımcılarımızın kendi işini kurmasını ya da sahip olduğu işini büyütüp güçlendirmesini hedefliyoruz. Programımız bu hedefe ulaşmak için ihtiyaç duyulan hizmetlerden oluşuyor.

Girişimci adaylarının deneyim ve sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Programını başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

Katılımcılara programı tamamlamalarının ardından da ihtiyaç duydukları konularda BizBizze’nin çalışmalarıyla uyumlu olacak nitelikte destek verilmeye devam edilecektir.

Bizbizze Girişimcilik Programına Kimler Katılabilir:

1-İstanbul’da yaşayan en az lise mezunu 18 yaş üstü, kendi işini kurmak isteyen ya da var olan girişimini güçlendirmek isteyen tüm kadınlar programa katılabilir.

2-Bir iş fikrim var, nereden başlamalıyım?

Bu benim tutkum; bu tutkuyu iktisada dönüştürebilir miyim?

Bir iş yerim olsun istiyorum, yeni bir iş fikri geliştirebilir miyim?

Girişimci olabilir miyim? Nasıl hazırlanabilirim?

İyi fikirlerim var, destek alabileceğim, danışabileceğim bir merkez var mı?

Bir iş yerim var onu nasıl büyütebilirim?

Girişimci olarak kendimi nasıl güçlendirebilirim?

Bu ve benzeri sorularınız varsa BizBizze 2018 Girişimcilik Programı’na başvurabilirsiniz.

Katılımcının sorumlulukları:

1-Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Derneği 2018 Girişimcilik Programı’na başvuran kadınlar, ilk adım/ rehberlik hizmeti aldıktan sonra, program içinde yer alan eğitim, danışmanlık, koçluk ve mentörlük hizmetleri için planlanan zamanın %70’ine devam edeceğini taahhüt etmiş olur.

2-Program hizmetlerine katılım ücretsizdir. Ancak katılımcının hizmet alımı sırasında oluşacak yol, yemek ve benzeri masrafları kendisine aittir.

3-Programdan yararlanmaya hak kazandığı ve katılımını teyit ettiği halde, mücbir sebepler dışında programa katılmayanlar ve Bizbizze proje ekibini eğitim programı başlamadan önce bilgilendirmeyen yararlanıcılar, daha sonraki dönemlerde Bizbizze’den yararlanamaz, proje kapsamında açılacak olan eğitim ve danışmanlık merkezimizden hizmet alamaz ve faaliyetlerine katılamazlar.

 Başvuru Değerlendirme Kriteri

Bizbizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği’nin sunduğu hizmetlerden faydalanacak kadınların, proje hedeflerine katkı sunma konusunda istekli ve motive olmaları, temel değerlendirme kriteri olacaktır.

Değerlendirme Öncelikleri

1-Girişimcilik programına katılan adaylarda beklenenin üstünde başvuru olması halinde, adayların iş fikirlerinde çeşitlilik oluşmasına öncelik verilecektir.

2-Yenilikçi/ İnovatif iş fikri sunan adaylara öncelik verilecektir.

3-Hedef kitle için rol-model olma niteliği taşıyan başvurulara öncelik verilecektir.

4-Sosyal fayda yaratan, sosyal inovasyon odaklanan başvurulara ve sosyal girişimcilere öncelik verilir

Başvuru Değerlendirme Süreci:

1-Bizbizze 2018 Girişimcilik Programı’na katılmak isteyenler internet sitemizde yer alan ve aşağıda linki verilen başvuru formunu, internet üzerinden doldurarak başvurabilir.

2-Gelen tüm başvurular, Bizbizze proje ekibi tarafından derlenir. Başvuru formlarının teknik açıdan eksiksiz olup olmadığı kontrol edilir. Uygun adaylar, e-posta ve telefon aracılığıyla İlk Adım Görüşmesi’ne davet edilir. Başvuruları, kabul edilemeyenler Bizbizze proje ekibi tarafından e-posta yoluyla bilgilendirilir.

3-Başvurusu kabul edilen girişimci ve girişimci adaylarına, program yerleştirmesi öncesinde verilecek bir danışmanlık hizmeti olan İlk Adım Görüşmesi’nden sonra eğitim programı, yeri ve programla ilgili diğer detaylar katılımcılarla paylaşılır ve programa katılımı karşılıklı olarak teyit edilir.

Program Takvimi*

Başvuru Dönemi:  27 Ağustos – 15 Eylül 2018 

Açılış Semineri: Girişimci Gibi Düşünme – 17 Eylül 2018

İlk Adım – Rehberlik Görüşmeleri: 18-30 Eylül 2018

Eğitimler:  1 Ekim – 30 Kasım 2018

Koçluk Hizmeti: Her girişimci en az 6 seans koçluk hizmeti alacaktır. Bu hizmetin süresi ve takvimi katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir.

Mentörlük Hizmeti: Her girişimci en az 6 seans mentorluk hizmeti alacaktır. Bu hizmetin süresi ve takvimi katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir

Danışmanlık Hizmeti: Katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre düzenlenir. Hizmette herhangi bir limit söz konusu değildir.

* İstenmemekle birlikte program tarihlerinde değişikliğe gidilebilir.

Soru ve görüşlerinizi iletmek için info@bizbizze.com adresinden bize ulaşabilirsiniz

Başvuru için tıklayın

27.08.2018