BİRLİKTE. DAHA GÜÇLÜ.

BLOG
banner
Neden Kadın Mentorluğu Her Şeyden Önemli?

Artık annelerimizin ya da büyükannelerimizin yaşadığı o sınırlı ve kapalı dünyaya göre sınırsız ve açık bir zamanda yaşıyoruz. Bugün kadınlar için geçmişe göre daha fazla kariyer seçeneği bulunuyor ve artık daha fazla kadın iş yaşamında liderliğe yükseliyor. Fakat, hala yeterli değil. Bu sayının artması, kadınların iş yaşamında liderliğe yükselmesi çok önemli.

 

Sürdürülebilir kadın liderliği yaratmanın en iyi yollarından biri de mentorluk. Kadınlar yarının lideri kadınları yaratmak için dayanışma halinde olmalı ama nasıl? 

 

Bugünlerde hepimiz ekranlarımıza yapışmış bir haldeyiz. Bütün iletişimimiz sosyal ağlardan ya da anlık mesajlaşma uygulamalarından. Oysa ki yüz yüze iletişim güçlü liderler yaratmak için zorunludur. Yüz yüze iletişim sorunları daha verimli şekilde çözmeyi ve uzun vadeli ilişkiler oluşturmayı sağlar. Mentorlar menteelerinin büyüme ve gelişmeye odaklandıkları güvenli bir ortamda, iletişim becerilerini geliştirebilecekleri konforlu bir alan yaratırlar ve onlara etkili iletişim kurmayı öğretile

 

Ve tabii rehberlik! Mentorler kariyerlerinde iyi bir yol çizmiş, muhteşem rehberlik kaynaklarıdır. Hepimiz artık biliyoruz ki iyi bir rehber başkalarıyla bağlantı kuran ve öğrenme şansını size sunan kişidir. Mentorler menteenin güçlü yanlarını ortaya çıkarıp, tutkularını ateşler, yeni işe alınan kişilerin kurum kültürüne daha çabuk adapte olmasına yardımcı olurlar. 

 

Siz de sürdürülebilir kadın liderliği yaratma konusunda destek vermek ve kadın girişimcilerle çalışmak isterseniz 16 Kasım 2018’e kadar BizBizze Gönüllü Mentorluk Programı’na katılın.

 

 

 

 

Işıl Yılmaz Sümer
06.11.2018